S.S.S.

Sık Sorulan Sorular


Uğur Halı Yıkama olarak; hiç bir ürünün teslim alınması ve teslim edinmesi sırasında ek bir ücret talep edilmemektedir.

Uğur Halı Yıkama olarak; Deri, Pathwork, Antika, Yün, Şagi v.b tüm halılarınız için ayrı ayrı yıkama ve temizleme yöntemlerimiz ile temizliğini ve yıkama işlemlerini sağlıyoruz.

Teslimat süresini mümkün olduğunca kısa ve müşteriyi mağdur etmeden teslim etmek yegane amaçlarımızdan biridir. Teslimat süresi; kaç ürün olduğuna ve o anki iş yoğunluğuna göre personelimiz size teslimat ile ilgili bilgi verecektir.

Uğur Halı Yıkama olarak; önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve müşterilerimizin sağlığıdır. Tüm ürünleriniz; anti-bakteriyel ve kanserojen içermeyen deterjan ve temizlik ürünleri ile yıkanmaktadır.

Uğur Halı Yıkama; Belgelerimiz sayfasında da göreceğiniz şekilde, Avrupa Standartlarına uygun çalışma şekli, ISO9001:2008 belgesi, CE kalite belgelerimiz ile sizlere hizmet veriyoruz.

Uğur Halı Yıkama; özellikle Düzce bölgesi olmak üzere, düzce ve çevre bölgelerinde halı, koltuk, stor perde, battaniye ve yorgan yıkama hizmetleri vermektedir.

* Yeni aldığınız halıyı 1 hafta geçmeden elektrikli süpürge ile temizleyin.
* Temiz bir kovaya temiz su koyun halı yıkama fırçasıyla ıslatıp bir güzel tarayın. Bu işlem halılarınızdaki tüylenmesini bir ölçüde azaltacaktır.
* Halıya yapışan sakızın üstüne buz koyarsanız hemen çıkar.
* Halıya dökülen meyveli şuruplar kurumadan,sıcak suya batırılmış bir bezle silinecek olursa, lekesi hemen çıkar.
* Çıplak ayak yürümeyi sevenlerden olun ya da olmayın, ayakkabılarınızı kapıda çıkarmayı ihmal etmeyin.
* Halı temizliğinde öncelikle halı şampuanı kullanmadan düzenli vakumlamanın yeterli olacağı akıldan çıkmamalıdır.
* Halı temizliği konusunda birçok yöntem uygulanır. Bu yöntemlerden bazıları uzmanlarca önerilmiş, bazıları ise alışılagelmiş bilgiler içerir. Örneğin halıdaki yemek lekelerini traş köpüğü ile çıkarabileceğinizdir.
* Lekenin üzerine sıkılan köpüğü 15 dakika leke üzerinde bekletmeniz yeterli olacağı söylenir.
* Halk arasında bir söylenti dolaşır halı bir kez temizlendiğinde çok daha çabuk kirlenir.
* Bazı kalitesiz temizlik malzemeleri kullanıldığında belki evet ama kaliteli ürün tercih edildiğinde böyle bir şey söz konusu olmaz.
* PH dengeli bir durulama ve güçlü bir vakumlamanın ardından halınız hiç olmadığı kadar yumuşak ve temiz olacaktır.

Halının mürekkep lekelerinden kurtarılmasında zamanlama ve özen esastır. Eğer mürekkep lekesi kurumadan önce saptanırsa, halıdan veya koltuktan çıkarılma şansı yüksektir. Mürekkep lekesi kurumuş olsa bile, lekenin görünümünde büyük fark yaratabilecek bazı işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Mürekkep Lekesini Halıdan Çıkarmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Halınızın; naylon, polyester veya polipropilen gibi sentetik bir malzemeden mi yoksa yün, ipek gibi doğal bir liften mi yapıldığını bilmeniz mürekkep lekesi çıkarırken bilmeniz gereken ilk konudur. Eğer duvardan duvara halınız varsa, bu halı, muhtemelen sentetiktir.

Piyasada satılan halıların büyük bölümü sabit boyalıdır. Aynı durum yüksek kaliteli, makine kilimleri için de geçerlidir. Fakat bazı iplikler ne yazık ki solmaz nitelikte değildirler. El kilimlerinde ve bazı halıların ilmiklerin de boya akması durumuna oldukça sık rastlanır. Burada belirtilen ve evde gerçekleştirilen müdahaleler, solmaz boyalara sahip halılara ve kilimlere ilişkindir.

Mürekkep lekesi için yapılacak işlemden emin değilseniz veya hassas halılar söz konusuysa profesyonel halı yıkama hizmeti veren firmalara başvurmanızda fayda var.

Farklı halıların, mürekkep lekesi çıkarmak için kullanılan çeşitli temizleme solüsyonlarına farklı tepkiler göstermesinden dolayı halıda kullanılan malzemeyi bilmeniz önemlidir. Halının liflerinin veya renginin bozulmayacağından emin olmak için önce küçük ve gizli bir bölge üzerinde kullanacağınız leke çıkarma solüsyonuyla mutlaka test işlemi gerçekleştirin. İşlem den sonra, nemli bölgeyi beyaz bir bezle emdirin ve beyaz bez üzerinde halı renginin çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Ayrıca, iplikte herhangi bir renk bozulması olup olmadığına bakın.

Elyaf halının temel bileşenidir. yün, naylon, polipropilen, polyster elyafların hepsiyle kaliteli halılar üretilebilir. Elyafın nasıl işlendiği nasıl imal edildiği halının potansiyel bakımından daha belirleyici bir etkendir. Vereceğiniz halı alma kararı, sizin hangi özelliklerde daha önemli olduğuna ve halı firmasının ürün kalitesine bağlıdır.

Bu düşünceyle uğur halı yıkama olarak halı elyafının temel özelliklerini belirterek hangi özellikte halıya ihtiyacınız olduğu konusunda karar verebilmeniz için size yardımcı olabilecek bazı bilgiler sunmak istiyoruz.

Elyaf Çeşitleri
Bazı halılar, karışımlardan yapıldıklarından, çoğu halı tamamen dört elyaf çeşidinden biriyle yapılmaktadır: Yün, Naylon, Polipropilen ve Polyester. Az da olsa Akrilik ve Pet Elyafları da kullanılır.

Yün Halı
Uğur Halı Yıkama yün halı konusunda birazcık ısrarlı çünkü firma olarak bizler sizlerin sağlığı konusunda biraz daha sağlıklı olmanızı şiddetle önemsiyoruz.Yün, doğal elyaf olup hav yüksekliğini muhafaza eder,basıldığı veya dokunulduğu zaman benzersiz yumuşaklığı vardır. Lüks ve performans ve sağlık açısından.

Naylon Halı

Uğur Halı Yıkama olarak sizler naylon halıyı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Elektrik kesilmelerinde sıkça olan mum kazaları, Doğum günü partilerinde, çeşitli kutlamalarda, bazı aroma terapide de kullanılan renkli ve Kokulu mumlar, Çiçek kokulu mumlar koku duyumuzu şenlendirmesine karşın, maalesef hiç hoş görünmeyen mum damlaları görüntüye girerek bizi tekrar temizlemesi gereken bir halı olduğu düşüncesini hatırlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir